Medical Expert Health

Pazartesi - Pazar

7/24

Türkiye

İstanbul

Kaş Pigmentasyonu

İçindekiler

Güzellik dünyasında önde gelen trendler arasında, doğallığı koruyarak yüz hatlarını daha da güzelleştiren kalıcı makyaj uygulamaları yer almaktadır. Bu uygulamaların en popülerlerinden biri, kaşlarınızı çekici ve kusursuz hale getirmek için tasarlanmış olan mikropigmentasyondur. Mikropigmentasyon, kaşlarınıza doğal bir çerçeve çizerek bakım ve ilgi veren estetik ve etkili bir kaş kontürü yöntemidir. Son dönemde giderek popüler hale gelen bu trend, kaş kontürü yaptıranların aldıkları sonuçlardan büyük memnuniyet duyduğu bir işlem haline gelmiştir.

Öncelikle, kaş kontürü işlemlerinin neden bu kadar popüler olduğunu anlamak önemlidir. Kaşlar, yüz hatlarınızı belirginleştiren ve mimiklerinizi daha özgürce ifade etmenizi sağlayan önemli bir detaydır. Bu nedenle, kaşlarınızın bakımlı ve moda trendlerine uygun şekilde olması önemlidir. Gür ve kalın kaşlar son zamanların popüler trendleri arasında yer alıyor, ancak bazı kişiler doğal olarak bu görünümü elde edemezler. İşte bu noktada, kalıcı makyaj teknikleri, özellikle mikropigmentasyon, organik bir görünüm sağlayarak kaş kontürü işlemlerinde yardımcı olur.

Mikropigmentasyon, istediğiniz kalınlıkta, gürlükte ve formda kaşlara sahip olmanızı sağlayan bir kaş kontürü uygulamasıdır. Bu teknik, özellikle doğal görünümlü kaş kontürleri tercih edenler için idealdir. Mikropigmentasyon ile kaş yaptırmak, diğer bir kaş kontürü uygulaması olan microblading ile karşılaştırıldığında birçok avantaja sahiptir. Mikropigmentasyon, kaşlara daha ince bir iğne kullanarak pigment enjekte eder ve daha doğal bir görünüm sağlar. Ayrıca, mikropigmentasyon daha kalıcı bir çözümdür ve renk solması daha az görülür.


Kaşlarımızın seyrelmesi ve tasarımının bozulması zamanla birçok insanın ortak problemidir. Bu sorunun üstesinden gelmek için kaş farı kullanmak yaygın bir yöntem olsa da, eşit bir sonuç elde etmek her zaman mümkün olmayabilir ve doğal bir görünüm sağlamak zor olabilir. Neyse ki, mikropigmentasyon kaş kontürü, bu sorunu çözmek için harika bir seçenek olabilir. Bu yöntem, kaşları daha dolgun, daha doğal ve simetrik hale getirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Tekrar tekrar kaş farı ile uğraşmak yerine, bu işlem sayesinde kaşlarınız her zaman mükemmel görünebilir.

Mikropigmentasyon İşleminde Kullanılan Teknikler

Kıl Tekniği

Kaş bölgesinde derinin üst tabakasına kıl görünümlü çizgiler ile uygulanır. Uygulama sonrasında mevcut kaşlara benzer doğal bir görünüm sağlanır.

Pudralama Tekniği

Kıl tekniği mikropigmentasyon uygulamalarına göre biraz daha yoğun bir görüntü hedeflenir. Kalıcılık süresi daha uzundur. Dövme değildir.

Dolgu Tekniği

Kaşlarınızdaki boşlukları kalemle doldurduğunuzda oluşan görüntüden hoşlanıyorsanız dolgu tekniği tam size göre. En üzün süre kalıcı mikropigmentasyon tekniğidir.

Kaş Pigmentasyonu Öncesi ve Sonrası

Mikropigmentasyon Kalıcı Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Mikropigmentasyon kaş kontürü, cilt altına pigmentlerin yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlem sırasında, mikropigmentasyon cihazı üzerindeki mikro iğneler, derinin 2 milimetre altına girip çıkarak pigmentleri cilt altına bırakır. Bu pigmentler, ten renginiz ve kaş renginizle uyumlu olmalıdır. Aksi halde, yapay ve yapılı bir görünüm oluşabilir. İşlemin sonucu, kalıcı makyaj uzmanınızın sanatsal yeteneğiyle belirlenir. Medical Expert Health gibi tecrübeli bir sağlık kuruluşu, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlar ve doğru yönlendirmeler yaparak kusursuz sonuçlar elde eder.

Mikropigmentasyonun Avantajları Ve Kalıcılığı

Mikropigmentasyonun avantajları arasında işlemin kalıcılığı da yer alır ve bu konu da oldukça merak edilir. Kıl veya dolgu tekniği ile yapılan kaş kontürü uygulamaları, alanında uzman bir profesyonel tarafından yapıldığında 9-18 ay arasında sorunsuz bir şekilde kalıcılık sağlar. Ancak, mikropigmentasyon uygulamaları, geleneksel dövme tekniklerinden farklı bir yöntem kullanıldığı için kalıcılık anlayışları değişkenlik gösterebilir. Düzenli olarak yapılan kontrol ve rötuşlar, ödediğiniz fiyatın karşılığını fazlasıyla almanızı sağlayabilir. Bu sayede, mikropigmentasyonun kalıcılığından uzun süreli faydalanabilirsiniz.

Rezervasyon Talebi İçin...


Ücretsiz Muayene