Medical Expert Health

Pazartesi - Pazar

7/24

Türkiye

İstanbul

Saç Simülasyonu

İçindekiler

Saç simülasyonu uygulaması saç seyrekleşmesi ve kayıplarının olduğu tüm alanda saç görünümü vermek için uygulanmaktadır. Saçlı alana görünümü verecek pigmentler yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. Saç dökülmesi son günlerde kadınların ve erkeklerin ortak sorunları arasında yer almaktadır. Zaman içerisinde yaş, genetik, ısı ve yanlış ürün kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak dökülen saçlar nedeniyle bireylerin psikolojileri bozulabilir. Kendilerini daha genç ve enerjik hissetmek isteyen kişiler, saç simülasyonu ile yeni bir görünüme kavuşabilirler. Ancak bu noktada en doğru sonuçları alabilmek adına uzman kişilerden yardım almak önemlidir.

Saç dökülmesi problemi bireylerde genç yaşlardan itibaren başlayabilirler. Ergenlik döneminden sonra genetik faktörler doğrultusunda özellikle erkeklerde saç dökülmesi sorunu etkili olmaktadır.

 • Dökülme probleminden kurtulabilmek adına saçları ısı ile şekillendiren ürünlerden uzak durmakta fayda vardır.
 • Yine aynı şekilde, jöle, saç spreyi gibi kozmetik ürünleri de saçların dökülmesine neden olabilir.
 • Dökülme sorunu ile baş edebilmek adına saçlara düzenli olarak bakım yaptırmak önemlidir.
 • Ancak saç simülasyonu kalıcı dökülme sorunu olan kişiler adına son derece etkili yöntemlerden bir tanesidir.
 • Saç köklerine özel pigmentasyonlar ile ekim yapılmakta ve bu sayede kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Uzun süredir saç dökülme sorunu yaşayan kişiler, saç simülasyonu yaptırarak hem daha gür hem da doğal saçlara sahip olabilirler.

Saç Simülasyonu Öncesi & Sonrası

Saç Simülasyonu Yara Ve İzlerini Gizlemek

Kafa derisinde yara ya da yanık izi bulunan kişiler, saç simülasyonu yaptırdıklarında aynı zamanda kötü görünümden de kurtulabilirler. Doğal bir saç efekti veren işlem, genetik faktörler nedeniyle saçları olmayan bireyler açısından avantajlıdır.

Doğal Pigmentler İle Saç Simülasyonu (Dövmesi)

Kellik problemi özellikle erkeklerin kendilerine olan öz güvenlerini kaybetmelerine neden olabilir. Kadınlarda ise tamamen saç dökülmesi olmasa bile, hacim kaybı ve seyrekleşme sorunları ortaya çıkmaktadır.

 • Saç simülasyonunda özel seanslar aracılığıyla kel bölgelere mikro pigmentasyon yapılmaktadır.
 • Saç çizgisini onarması nedeniyle belirtilen yöntem kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcıdır.
 • Kalıcı kozmetik bir uygulama olarak ifade edilebilen saç simülasyonu, derinin alt katmanına uygulandığı için etkili sonuçlar alınabilir.
 • Etkili bir işlem olan simülasyon kişilerin kafa derisinde bulunan pigmentlerin harekete geçmesine yardımcı olur.

Düzenli Seansa Dikkat Edilmeli!

Saç simülasyonu yaptıran kişilerin, en başarılı sonuçlar elde edebilmeleri adına düzenli kontrol yaptırmaları önemlidir. Saç dövmesi olarak da adlandırılan işlem, etkisini en fazla  1-2 seans sonrasında göstermeye başlamaktadır.

 • Saç simülasyonu yaptıracak olan kişilerin özel ve profesyonel kliniklerden yardım almaları daha sonrasında sağlık probleminin çıkmaması açısından önemlidir.
 • Her seansta saç kökleri biraz daha harekete geçmekte ve bu sayede işlem etkisini göstermeye başlamaktadır.
 • Bireylerin saç derilerine, cilt tiplerine ve saçlarının rengine uygun olarak yapılan simülasyon işlemi ile daha başarılı sonuçlar elde edilmeye çalışılır.

Saç dökülmesi durmayan ve gittikçe saçlarında seyrelme yaşayan kişilerin kalıcı çözüm elde edebilmek adına böyle bir işlem yaptırmaları avantajlarına olacaktır. Bu sayede bireyler kendilerini daha iyi hissedebilirler. Saç Simülasyonu fiyatları alan boyutu işlem sayısına göre belirlenmektedir.

Rezervasyon Talebi İçin...


Ücretsiz Muayene