Medical Expert Health

Pazartesi - Pazar

7/24

Türkiye

İstanbul

Mezoterapi

İçindekiler

Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkekler için saç dökülmesini önlemeyi amaçlayan ve saç oluşumunun yoğunluğu ile uzunluğunu artıran bir iyileştirme yöntemidir. Bu yöntem, kafa derisindeki proteinler, vitaminler ve diğer besinlerin düzenlenmesine de yardımcı olur. Saç mezoterapisi, besin ögelerini barındıran enjektör yardımıyla saç derisine bir sıvı şeklinde enjekte edilerek gerçekleştirilir. Bu sayede hücre metabolizması ve kan dolaşımı hızlandırılır, enfeksiyonlar yok edilir ve saç foliküllerinin canlanmasına yardımcı olur. İnce iğneler kullanılarak saç derisinin 2-3 mm altına vitamin, mineral, antioksidanlar ve dokuya güç verecek diğer bileşenler enjekte edilir. Böylece uzun, güçlü, volümlü ve sağlıklı saçlar elde edilebilir.


Saç mezoterapisi, genellikle saç ekimi işleminden yaklaşık 6 ay sonra uygulanır ve bu yeni çıkan saç tellerine bakım yaparak güçlendirir. Bu yöntem, gelecekteki saç dökülmelerini önlemeye de yardımcı olur. Saç mezoterapisi tedavisinin bilinen herhangi bir yan etkisi veya alerjik reaksiyonu bulunmamaktadır.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygun Değildir?

Saç mezoterapisi uygulaması, cilt hastalığı veya cilt yanığı olanlar, diyabet hastalığı olanlar, hemofili hastaları ve hamile kadınlar için uygun değildir. Bu kişilerde, uygulama sırasında veya sonrasında komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, kişilerin sağlık durumları ve geçmişleri önceden değerlendirilmelidir ve uygun olup olmadıkları belirlenmelidir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları

  1. Saç dökülmesini önler ve saç yoğunluğunu ve uzunluğunu arttırır.
  2. Kafa derisindeki proteinler, vitaminler ve diğer besinleri düzenleyerek saç sağlığını korur.
  3. Kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerine daha fazla besin ve oksijen ulaşmasını sağlar.
  4. Kafa derisindeki hücre metabolizmasını hızlandırarak saç büyümesini teşvik eder.
  5. Kafa derisindeki enfeksiyon oluşumunu önleyerek sağlıklı saç büyümesi için uygun bir ortam sağlar.
  6. Hormonal dengenin iyileştirilmesinde aktif bir rol oynar ve saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun etkisini azaltır.
  7. Dermatolog eşliğinde verilen kararla şiddetli kepeklenmeyi önlemek için kullanılabilir.

Rezervasyon Talebi İçin...


Ücretsiz Muayene