Medical Expert Health

Pazartesi - Pazar

7/24

Türkiye

İstanbul

Saç Ekimi

İçindekiler

Saç kaybı yaşayan, saçları dökülen kişiler için hem doğal hem de kalıcı olarak yeniden saç kazandırmanın en kolay yolu saç ekimidir. Saçın dökülmüş olduğu bölgelere yapay değil, kişinin dökülen doğal saçları eklenir. Saç ekimi sırasında kullanılacak olan saçlar, kişinin saç dökülmesi olmayan bölgelerinden alınacaktır. Saç ekimi kişinin kendi doğal saçlarını kullanarak, saç çıkmayan bölgeye takviye yapmaktır.


Kadınlara nazaran erkeklerde daha sık saç dökülmesi meydana geliyor. O nedenle erkekler saç ekimini daha sık yaptırıyor. Özellikle 50 yaşın üzerindeki erkeklerin neredeyse %50’sinde saç dökülmeleri görülüyor. Saç dökülmelerinin sadece erkeklerin başına geldiğini söylemek hatalı olur. Kadınlarda da saç dökülmeleri, seyrekleşme problemleri olabiliyor.

Saç Ekimi Prosedür

Fue Yöntemi Saç Ekimi

FUE yöntemiyle, öncelikle saç köklerinin alınacağı iki kulak arası, başınızın arka bölgesi olan donör alanın lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlanır. Daha sonra saç kökleriniz siz acı, sızı ve ağrı hissetmeden  etrafındaki mikroskobik dokuyla birlikte saç telinizin kalınlığına uygun uçlarla (0,6 – 0,9 mm) tek tek alınır ve saçsız alanda açılan kanallara taşınır. İşlem sonrası kesi veya dikiş izi oluşmaz.

Operasyonunuz 1 gün içerisinde yaklaşık 6 ile 8 saat arasında gerçekleştirilirken, sizi sosyal hayatınızdan alıkoymaz. Uygulama esnasında da sağladığı konfor düşünülünce uzun zaman beklemenin zaman kaybından başka bir şey olmadığını bilmelisiniz. Ekimden sonra kafanızda şişlik, gözünüzde morluk ya da ağrı, kanama gibi durumlar söz konusu değildir. Sizden tek istediğimiz verilen ilaçlarınızı 1 hafta içerisinde dikkatli şekilde kullanmanız ve birkaç gün söylemiş olduğumuz şeylere dikkat etmenizdir. Bu konuda hassasiyet gösterdiğiniz takdirde ekimden sonraki süreci en iyi şekilde sorunsuz tamamlamış oluruz.

Dhi Yöntemi Saç Ekimi

DHI yöntemi, saç ekim uzmanı ile ekibinin rahatlığını ve hastanın estetiğini göz önüne alan bir saç nakli yöntemidir. DHI saç ekim kalemi sayesinde, saç ekimi daha verimli ve modern bir hal almıştır. Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri (greftler) için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik / kanal açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel cihazlar ile direkt olarak ekilir.

Ekim yapılan bölgeye kanal açılmıyor olması, ekilebilecek kök sayısını arttırmakta ve daha yoğun ekim imkanı sağlamaktadır. DHI tekniği sonrasında iyileşme süreci eski yöntemlere göre daha kısa olmaktadır. DHI yöntemi saç ekiminin sağladığı en önemli avantaj ekim yoğunluğudur. DHI yöntemiyle saç ekiminde kullanılan saç ekim kalemi sayesinde saç kökleri direk olarak istenilen yönde transfer edilmekte ve bu daha doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Safir Uç Yöntemi İle Saç Ekimi

Safir Uç ile FUE (Folicular Unite Transplantation) tekniği bugün saç ekimi konusunda dünyadaki son teknik ve teknolojidir. Safir, maden olarak değerlendirildiğinde oldukça kıymetlidir. Safir başlık kullanımında da gerçek safirden elde edilen uçlar kullanılmaktadır. Bu işlem sırasında, saç ekimi için kanal açma işlemi yapılırken, metal elitlerin yerine de özel olarak üretilmiş olan safir uçların kullanılması tercih edilir. Safir uç kullanılarak yapılan FUE yöntemi, ayrı bir yöntem değil sadece FUE kapsamına giren yeni bir çeşit inovasyondur. Ekim yapılacak alanda, saç köklerinin transfer edileceği kanalların olağandan daha minimum düzeyde tutulmasını sağlayarak bölgede oluşabilecek kabuklanma oluşumunu ve iyileşmeye dair süreci en aza indirmek amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde saç ekimi süreci sonrasında yaşanabilecek tüm belirti ve ihtimaller tamamen minimalize edilmiştir. Bu yüzden de son dönemin en çok tercih edilen uygulaması haline gelmiştir.

Safir uç ile yapılan uygulamalar, ilk olarak lokal anestezi işlemi ile başlamaktadır. Lokal anestezi işleminin ardından, saç kökleri mikro motor aracılığı ile toplanmaya başlanmaktadır. Bu toplama işlemi sırasında saç kökleri tek tek alınmaktadır. Genel olarak 0.6 ile 0.8 mm arasında değişen mikro motor uçlar aracılığıyla alım yapılmaktadır. Alım yapılmasının ardından, ekim yapılacak alanda açılacak kanallara transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Saç ekim işlemlerinde sonucun başarı oranı yakalanan doğal görüntü ile doğru orantılıdır. Bu doğal görüntü ise ekim açısı, sıklığı ve transfer edilen saç köklerinin işlem sonrasındaki çıkış yönü ile yakalanmaktadır. Bu ayrıntılar gözetilerek en yüksek noktada verim alma konusunda safir uçlarla işlem yapılması önemli bir ayrıntıdır. Safir uçların, saç ekim alanında getirdiği yeniliklerden bir diğeri de minimum açı ile açılan kanallar sebebiyle çok daha fazla kök ekimine olanak tanınmasıdır. Bu sebeple de istenilen sıklığın yakalanması konusunda da ciddi başarı sağlanmaktadır. Saç ekim sıklığı konusunda da, doğru orantıyı yakalayabilmek adına uzmanlarımız ile yapılacak görüşmeler, süreç hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Rezervasyon Talebi İçin...


Ücretsiz Muayene